Produkty

Schody už nemusí být noční můrou, zkuste schodolez

Schody, pro některé nic neobvyklého, pro jiné nepřekonatelná překážka. Člověk pohybově omezený či nemohoucí se jich děsí. Jejich zdolání je velká výzva a přidělá hodně starostí. Bohužel, schody jsou téměř všude.
Na úřadech, nádražích, v nemocnicích, v kulturních zařízeních, se schody se setkáme prostě všude. Ne všude je výtah nebo jiný bezbariérový přístup. V novostavbách už se s bezbariérovým přístupem počítá, ale co budovy starší? Jak tam vyřešit snadný přístup i pro osoby na vozíku, když nelze dělat potřebné stavební úpravy?

schody

Využití nejen na veřejných místech

Řešením mohou být schodolezy, nejen na veřejných místech, ale i doma.  Jsou přenosné a lze je využít téměř všude. Prohlédněte si nabídku a pak se rozhodněte http://www.vecom.cz/produkty/bezbarierove-pristupy/schodolezy. Naleznete u nás dva typy schodolezů, pásové a kolečkové.

·         Pásové schodolezy se dají lehce složit a můžete si je tak vzít kam potřebujete. Vyznačují se plynulým pohybem a problém jim nedělá ani několik pater. Vozík se bezpečně upevní do úchytů a můžete vyrazit. Ovládání je naprosto jednoduché, stačí jedno tlačítko.

invalida
 
·         Kolečkové schodolezy jsou skvělé pro úzká schodiště. Pohyb není plynulý, ale krokový, to však umožní využití je i na strmém či točitém schodišti. Stačí se jen posadit a nechat se doprovodem vézt. Na jedno nabití zvládne až několik pater.
Je tedy jen na vás, jaký typ schodolezu si zvolíte, důležité je, že díky němu už schody nebudou žádnou hrozbou. Použití schodolezů je naprosto bezpečné. Obě varianty splňují všechny potřebné normy. Jsou skladné a mobilní.

Schodolezy jsou prostě skvělá pomůcka pro všechny osoby, pro které jsou schody noční můrou. Umožní žít maximálně bezbariérový život, nejen na veřejných místech, ale i doma v případech, že není možné přikročit k potřebným stavebním úpravám.